• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Tydzień Laudato Si


 
W dniach 16-24 maja będzie trwał w Kościele Tydzień Laudato Si' organizowany z okazji 5. rocznicy wydania encykliki Laudato Si'. W trosce o wspólny dom. Ojciec Święty Franciszek prosi, abyśmy byli wrażliwi na wołanie ziemi i krzyk ubogich. Jego przesłanie i więcej informacji w j. polskim można znaleźć tutaj: https://laudatosiweek.org/pl/home-pl/.
W ramach tego tygodnia 24 maja o godz. 12.00 połączymy się we wspólnej modlitwie o odpowiedzialność za dar stworzenia i solidarność międzyludzką. Tekst modlitwy na ten dzień jest dostępny tu: https://laudatosiweek.org/pl/prayer-pl/.
Trwajmy w modlitewnej łączności szczególnie pamiętając o osobach cierpiących z powodu epidemii oraz tych, które im służą.