• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Życzenia z okazji święta Założycielki

Bogu przede wszystkim niech będzie cześć i dziękczynienie

MT 2098

Radujemy się dzisiaj wspomnieniem naszej Założycielki, które łączy nas w dziękczynieniu Bogu za wielki dar błogosławionej Matki Teresy dla naszego Zgromadzenia i dla Kościoła. „Jej miłość ku Bogu umacniana i pogłębiana przez cześć do Najświętszego Sakramentu, rozpalała najważniejsze jej dążenie, by poznać Boga i wypełniać Jego Wolę. Pierwszorzędnym motywem i dominantą jej życia było pragnienie, by Bóg był uwielbiony i by szerzyło się Jego Królestwo”. (Rys historyczny Zgromadzenia)W Maryi znalazła wzór dla siebie i dla swych sióstr, dla nas. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej, byśmy potrafiły na co dzień wypełniać wolę Ojca i czynić to, co powie nam Jezus. Módlmy się wzajemnie za siebie, aby Duch Święty poruszył nasze serca do miłości, do czego gorąco zachęcała nas nasza Błogosławiona Założycielka: „Miłość jest znakiem, dzięki któremu przekonamy świat, że wierzymy w Jezusa”. (949)

Z darem modlitwy –siostry Rady Prowincjalnej

M. Irenea Książak, M. Ewa Atłas, M. Krystiana Wester