• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Rodacy Bohaterom

Dnia 14 lutego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu zakończyła się akcja charytatywna pt: „Rodacy Bohaterom”.  Prezydent Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel objął to wydarzenie swoim patronatem.  Akcja miała dwa wymiary – materialny i duchowy. Polegały one na zbiórce żywności, a także na  przygotowaniu kartek z życzeniami świąteczno – noworocznymi Polakom na Kresach. Dla głębszego zrozumienia idei tej akcji, s. Hiacynta wraz z wolontariuszami przeprowadziła wśród uczniów pogadankę na temat sytuacji życiowej Rodaków na Kresach Wschodnich.

Przygotowała s Hiacynta –koordynator SKW