• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Co zrobiłby Jezus?

W dniach 22-24 listopada w klasztorze w Opolu odbyło się Weekendowe spotkanie dla młodzieży. Uczestniczyło w nim 26 osób w wieku od 14-21 lat. Mottem przewodnim tego spotkania było pytanie: „Co zrobiłby Jezus?”. Już w piątkowy wieczór to pytanie wybrzmiało wielokrotnie: w czasie projekcji filmu: „Moja miłość” jak również w czasie wieczornej modlitwy. W sobotę młodzież pracowała w grupach nad obejrzaną historią Rachel Joy Scott, uczennicy Columbine High School i pierwszej ofiary strzelaniny z 20 kwietnia 1999 roku.  Kolejnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez ks. Wojciecha Kuzyszyna. Ksiądz odwrócił postawione na początku pytanie i mówił o tym: Co ja mam zrobić by pełnić wolę Bożą? Jako wskazówkę podał metodę rozeznawania wypracowaną przez św. Ignacego z Loyoli. Po konferencji był czas na adorację Najświętszego Sakramentu, Spowiedź, a następnie Mszę Świętą. Popołudniu młodzież przygotowała profile facebookowe młodych świętych, którzy w swoim życiu szukali woli Bożej i ją wypełniali.Weekendowe spotkanie zakończyło się w niedzielę Mszą Świętą. Był to dla wszystkich cenny czas zatrzymania się by spotkać się z Bogiem i doświadczyć piękna bycia razem.