• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

NOWY ROK – CZAS PODSUMOWAŃ I REFLEKSJI.

Na progu Nowego Roku 2020 członkowie Klubu Wolontariatu w Szkole Podstawowej Nr2 w Nowym Sączu spotkali się z panią dyrektor Urszulą Bajorek i S. Hiacyntą, aby podsumować dotychczasową działalność. Zapoznając się z przygotowanym sprawozdaniem uczniowie nie kryli radości i zadowolenia. Młodzi ludzie uznali, że czas pracy wolontariackiej przyczynił się do ukształtowania w nich postaw prospołecznych i umiejętności działania zespołowego. Dzięki wspólnej pomysłowości i chęci niesienia pomocy innym otworzyli się na owocne współdziałanie z organizacjami społecznymi i młodzieżowym. Dostrzegli wiele niedociągnięć i błędów, nad którymi postanowili pracować w duchu swej patronki Świętej Jadwigi Królowej.

Opracowała s. Hiacynta – Nowy Sącz