• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Kolędnicy misyjni 2019

Już  dwudziesty siódmy raz wolontariusze Jezusa wyruszyli na ulice miast i wiosek w diecezji tarnowskiej. Poprzez śpiew kolęd i inscenizację bożonarodzeniową Kolędnicy Misyjni przypomnieli, że Chrystus narodził się dla wszystkich – również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie. Tegoroczne hasło wyrażone w języku  kazachskim: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!” /co w języku polskim w wolnym tłumaczeniu oznacza: "DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!" /ukierunkowało miejsce wsparcia finansowego – Kolędowanie dla Kazachstanu. Dnia 26 grudnia w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym wspominaliśmy pierwszego męczennika – świętego Szczepana - w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu osiem Grup misyjnych pod przewodnictwem S. Hiacynty przygotowało oprawę liturgiczną, a później wyruszyli z przesłaniem misyjnym.

Opracowała s. Hiacynta –Nowy Sącz