• Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Serce kształtuje się według tego, co kocha

  Spośród wielu miłości, które dziś oferuje świat, w ciszy naszego serca usłyszałyśmy zaproszenie Boga, by swoje życie poświęcić Jego Miłości. Celem naszego życia jest trwanie w miłości i obecności Boga oraz czynienie wszystkiego, co tylko możliwe, by jak najwięcej osób poznało, pokochało i zjednoczyło się z Bogiem.
 • W jedności jest nasza siła

  W jedności jest nasza siła

  Życie we wspólnocie wiary jest jednocześnie darem i zadaniem. Dzielimy z innymi zarówno nasze dary i łaski jak i słabości, i przez to kim jesteśmy przyczyniamy się do całokształtu życia wspólnoty.
 • Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Oddajemy się całkowicie i niepodzielnym sercem Bogu i naszemu powołaniu

  Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, odpowiadamy Mu naszą miłością i dobrowolnie wybieramy drogę wskazaną nam przez Chrystusa. Przez naszą profesję zakonną ślubujemy żyć w konsekrowanej czystości, ewangelicznym ubóstwie i apostolskim posłuszeństwie we wspólnocie zakonnej.
 • Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Nie ma nic szlachetniejszego niż ratowanie dusz dla nieba

  Na wezwanie Boga, rozpoznawane w naszych czasach odpowiadamy w duchu błogosławionej Matki Teresy. Pracujemy w szkolnictwie lub w innych dziedzinach, w których nasza służba wychowawcza jest szczególnie potrzebna.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
Zaloguj

Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

450 rocznica śmierci św. Stanisława Kostki

 

Rocznica ta zrodziła we mnie  pomysł zaangażowania dzieci, aby bardziej przeżyły krótką ale jakże  dynamiczną drogę do świętości  Stanisława Kostki -patrona dzieci i młodzieży, którego dewizą było zawołanie: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony”.
Twórczością mogły wykazać się uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Portrety, kolorowanki, plakaty, twórcze zaangażowanie wprawiało mnie w podziw i radość. Śpiew z pokazywaniem słów refrenu -  młody jak my wesoły jak my, prosta jest jego droga, szukał jak my goręcej niż my, nad wszystko kochał Boga – był wykonany z wielkim zaangażowaniem. Gorąco modliliśmy się o ukochanie  Pana Jezusa i Maryi jak św. Stanisław. Świętość, czyli sprawę najwyższą, osiągnął godnie przyjmując Pana Jezusa w Komunii świętej, promieniując Jego obecnością przez słowa i czyny. Święty Stanisławie Kostko uproś nam łaskę świętości. Módl się za nami. Amen.

S. Józefina